4

Ireneusz SZCZĘCH, After the Accident, 2018 r.

Ireneusz SZCZĘCH (ur. 1962 r., Wągrowiec)
After the Accident, 2018 r.
olej na płótnie, 80 x 120 cm
sygnowany l. d. róg: ‘$ Ireneusz Szczęch’
sygnowany i opisany na odwrociu: ‘Ireneusz Szczęch | „After the accident” | 80 x 120 cm olej’

Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Bydgoszczy. Studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu w latach 1984 - 1989. Studiował wzornictwo przemysłowe na Wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego, malarstwo w pracowni Profesora Jerzego Kałuckiego (ASP Kraków), plakat w pracowni Profesora Waldemara Świerzego na Wydziale Malarstwa Grafiki i Rzeźby. W 1990 r. dyplom z wyróżnieniem w zakresie wzornictwa przemysłowego w pracowni profesora Rajmunda Hałasa (ucznia Alvara Aalto).
1990-1991 Stypendium Ministerstwa Kultury i Sztuki. W latach 1990 - 1993 pracował w Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu jako asystent w pracowni projektowania produktu u prof. Jadwigi Filipiak. W 1992 r. przyjęty do Związku Polskich Artystów Plastyków.
1997 r. – 2005 r. Praca dydaktyczna w Wyższej Szkole Sztuki Stosowanej „SCHOLA POSNANIENSIS”. Prowadzi pracownię propedeutyki projektowania architektury i designu oraz prowadzi zajęcia w pracowni designu unikatowego produktów użytkowych, architekturą, architekturą wnętrz, „małą architekturą”, wystawiennictwem. Uprawia malarstwo, rysunek i grafikę. Jego prace znajdują się w wielu prywatnych kolekcjach w Polsce, Niemczech, Holandii, Belgii, USA. Zajmuję się również grafiką wydawniczą, plakatem i fotografią.

1 Jesienna Aukcja Sztuki
04 października 2019 CEST/Warsaw
Cena wywoławcza
553 EUR
Wyświetleń: 151 | Ulubione: 0

NEXT - Aukcje Sztuki

1 Jesienna Aukcja Sztuki

  > 3 000

NEXT - Aukcje Sztuki
Galeria Sztuki NEXT
ul. Poznańska 31
85-129 Bydgoszcz
+48 509 351 515