Paweł PORADA, Dama Karo, 2019 r.

cena wywoławcza
~234 EUR
~234 EUR

Paweł PORADA (ur. 1985 r. Rzeszów)
Dama Karo, 2019 r.
akryl, olej na płótnie, 120 x 80 cm
sygnowany p. d. róg: ‘Porada 2019’

Mieszka i tworzy w Belgii. Absolwent Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego na którym uzyskał dyplom w pracowni malarstwa prof. Stanisława Białogłowicza.
Uprawia malarstwo sztalugowe, rysunek oraz grafikę. Główną tematyką obrazów są portrety, które w sposób niejednoznaczny zestawia z różnymi elementami. Inspiracje czerpie z obserwacji ludzi, ich zachowań, problemów, marzeń oraz codzienności. Artysta w swoich pracach łączy ze sobą mocne plamy oraz zdecydowane kształty. W malarstwie poszukuję prostoty i harmonii oraz indywidualnych wartości. Jego prace są w prywatnych miejscach w Polsce oraz zagranicą.
Wystawy indywidualne i zbiorowe:
Washboard Art. Jazz Cafe - Antwerpia - Belgia - 2019,
Jasiński & Friends - Teatr Narodowy w Warszawie - 2018,
I Przegląd Sztuki Awangardowej - Szyb Wilsona - Katowice - 2017,
Stedelijk Museum voor Actuele Kunst Gent - Belgia, 2015,
Lamber montmartre Musee Antwerpia – Belgia, 2015,
Dom Polski w Brukseli, Belgia, 2015
Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie - cafe foyer, 2014,
Art Bar 25, cykl prac I, Kraków 2013.
Wystawa dyplomów malarstwa Krasne 2010,
MDK Rzeszów 2009,
Poplenerowa wystawa - Biecz 2008,
Inne:
Udział w Biennale Sztuki Młodej, Moskwa 2014,
Udział w Aukcjach Sztuki Współczesnej Dom Aukcyjny Polswiss, Pragaleria w Warszawie, domu aukcyjnego Next w Bydgoszczy, Domu Aukcyjny Rampex,  galerii DNA, domu Xanadu, domu aukcyjnego Dessa Unicum w Warszawie oraz galerii Stalowa.