68

Wojciech KALETA, Perspektywa odwrotna. Poszukiwanie, 2019 r.

Wojciech KALETA (ur. 1981 r., Łódź)
Perspektywa odwrotna. Poszukiwanie, 2019 r.
olej na płótnie, 65 x 80 cm
sygnowany i opisany na odwrociu: ‘Wojciech Kaleta | 2019 | „Perspektywa odwrócona. | Poszukiwanie.”’

Absolwent Policealnego Studium Konserwacji Zabytków "Na Nawrocie"- dyplom w 2002r. W latach 2004 - 2007 studiował na  Wydziale Edukacji Wizualnej, Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Dyplom licencjacki obejmował rysunek, malarstwo, grafikę warsztatową oraz fotografię. W 2009r. ukończył studia magisterskie na Wydziale Edukacji Wizualnej. Dyplom  z malarstwa (Pejzaż. Studium światła) powstał w pracowni pod kierunkiem adiunkta dr Przemysława Wachowskiego. Mieszka i pracuje w rodzinnym mieście.
W swych pracach porusza się w obrębie podstawowych pojęć tj. koloru, światła i przestrzeni szukając w języku malarskiej abstrakcji odpowiedzi na frapujące pytania. Cechą wspólną dla wszystkich prac jest poszukiwanie piękna, czyli wartości zepchniętej przez współczesne malarstwo na margines, Inspiruje Go natura ponieważ nie ma niczego doskonalszego. To ona stała się punktem wyjścia dla pejzaży oraz prac już czysto abstrakcyjnych, w których istotną rolę odgrywa symbolika i podświadomość. Wątkiem przewodnim wielu prac jest analiza światła. To właśnie światło, będące jednocześnie źródłem koloru, jest priorytetem, a jego symboliczne znaczenie odwołuje się do odwiecznego zmagania z ciemnością. Często pracuje całymi cyklami, w których może pełniej ująć określoną koncepcję i przekazać głębię swojej wizji. W swojej twórczości zajmuje się przede wszystkim malarstwem nie stroniąc od innych dyscyplin sztuki tj. rysunku, fotografii oraz pisania ikon.

25 Aukcja Młodej Sztuki
21 lutego 2020 CET/Warsaw
Cena wywoławcza
234 EUR
Wyświetleń: 22 | Ulubione: 0

NEXT - Aukcje Sztuki

25 Aukcja Młodej Sztuki
21 lutego 2020 CET/Warsaw

  > 3 000

NEXT - Aukcje Sztuki
Galeria Sztuki NEXT
ul. Poznańska 31
85-129 Bydgoszcz
+48 509 351 515