Andrzej TUŹNIK, Zabawa z kamieniem, 2019 r.

cena wywoławcza
~234 EUR

Andrzej TUŹNIK (ur. 1974 r., Puławy)
Zabawa z kamieniem, 2019 r.
olej na płótnie, 80 x 100 cm
sygnowany l. d. róg: monogram
sygnowany na odwrociu: monogram
na odwrociu pieczęć autorska

Ukończył Wydział Artystyczny Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W 2000 r. uzyskał dyplom z malarstwa pod kierunkiem prof. Walentego Wróblewskiego, za który otrzymał Wyróżnienie Dziekańskie. W latach 1997-2005 pracował jako plastyk w Państwowym Teatrze im. Juliusza Osterwy w Lublinie. Od 2005 r. jest związany z Trójmiastem, pracuje jako grafik w Gdańskim Wydawnictwie Oświatowym. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków Okręg Gdański.
wystawy:
● Galeria 31, Miejska Biblioteka Publiczna – Lublin, 1996,
● Oberża Artystyczna Złoty Osioł – Lublin, 1997,
● Państwowy Teatr im. J. Osterwy w Lublinie, 1999,
● "Autograf 2001", Muzeum Lubelskie – Lublin 2001,
● "Polsk Konst" – Malmö, 2007,
● "Wiosna Artystów", Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim, 2016,
● "Miejsca", Artbistro Stalowa 52 – Warszawa, 2017,
● "Miejsca", Sztuka Wyboru – Gdańsk, 2017,
● "Miejsca", Fundacja 4 Style – Kraków, 2018.
● "Miejsca", Galeria Sztuki NEXT – Bydgoszcz, 2018
● galeria "NA miejscu" – Gdańsk, 2019
● "Rekonstrukcja", Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina - Gdańsk, 2019